oyun ve deneyim tasarımı

Pandemi Döneminin Getirisi Yepyeni Bir Deneyim; Online Etkinlikler

Tüm dünyada hem üretim hem reklam/pazarlama hem de iletişim yönünden şirketleri ve sermaye yönetimlerini etkileyen pandemi koşulları, diğer kulvarlarda olduğu gibi bu kategorilerde yürütülen etkinliklerin de dönüşümünü gerekli kıldı. Yaşanan izole ortamda bağlantının kopmaması ancak gerekli önlemlerden de taviz verilmemesi için, eşsiz etkinlik çözümlerinden biri olan online etkinlikler, bu dönem için altın bir fırsata dönüştü!

Kurumsal firma yönetimlerinde, yönetimin esasını oluşturan ilkelerden biri de şirket içi iletişimdir. Bilhassa ekip çalışmasının başarı odaklı dizaynı için benimsenen bu ilkenin odak seçildiği yönetimler için, insan kaynakları dahil olmak üzere her departman için yönetimde başarı garanti altına alınır. Bu durumda ilkenin varlığını destekleyen politikalar geliştirmek şarttır. İşte bu şartın gereği, özellikle pandeminin de etkisiyle online etkinliklerle belirlenmiş bir iletişim politikasıdır.

Online etkinlikler sayesinde kurum içi etkileşim arttırıldığı gibi, ekip çalışmasının getirdiği başarı ve farklı gruplar halinde rekabet etkisi yaratmak, çalışma alanına olan bağlılığı arttırmaktadır. Yönetimler tarafından şirket içi iletişimi güçlendirmek için benimsenen bu politika, kurum çalışanları için eğlenceli bir etkinlik olarak hayata geçirilebilir. Bunu yapmanın en kolay yolu online platformlar aracılığıyla entegre etkinlikler organize etmektir. Escapist hizmetlerinden faydalanan kurumsal yönetimler pandemi döneminde dahi şirket içi etkileşimlerini online etkinlikler sayesinde besleyerek, hedeflenen dinamiği rahatlıkla yakalamıştır.

Escapist, kurumsal firmalarda çalışma alanına uygun olarak tasarladığı online etkinlikleri, hem senaryo hem uygulama hem de bütçe avantajlarıyla birlikte sunmaktadır. Bu sayede sektörel deneyimi ve ekip yatkınlığı aynı anda test edilen çalışanlar, online etkinlikler ile bu deneyimi eğlenceli şekilde yaşayabilmektedir. Ayrıca yapılan etkinlikler sayesinde yöneticiler, çalışanlarının liderlik vasıflarına, sorun çözme becerilerine ve takım çalışmasına yatkınlıklarına dair bilgi edinme fırsatı bulmaktadır.

Pandemi dönemindeki izole yaşamın, insanlarda işe ve çalışma hayatına yönelik bir psikolojik mesafe getirmesi sebebiyle, yeniden adaptasyon sürecini hızlandırmak için online etkinlikler son derece etkilidir. Bu etkinliklere katılan kurumsal firma temsilcileri ve personelleri, çalışma hayatlarına ve sektörel becerilerine dair yetkinliklerini ortaya koyarken; aynı zamanda eğlenceli ve rekabetçi bir ortamın da tadını çıkarabilir. Öte yandan Escapist tarafından sunulan orijinal içerikli online etkinlik modellerinin tamamı, kurumsal firma yönetimlerine oldukça cazip bütçe fırsatlarıyla sunulmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir