Oyun ve Deneyim Tasarımı

Kurumsal markanızın bütünleşik pazarlama faaliyetleri arasında yer alan PR, tüketici kampanyası, ürün lansmanı ya da İK departmanlarınızın tüm işe alım süreçlerini oyunlaştırma ile eğlenceli bir hale dönüştürüyoruz.

Brief Alma, Taslak ve Teklif Sunumu

Kurum içi iletişim veya pazarlama iletişimi aktivitenizin katılımcı kitlesi, hedeflenen kazanımlar, verilmek istenilen mesaj ve bilgiler, etkinlik mekanı vb. detayları içeren breif alınarak taslak konsept, deneyim kurgusu ve oyun senaryosu sunumu yapılır.

Detaylı Oyun ve Prop Tasarımı

Onaylanan konsept ve senaryo kurgusu çerçevesinde, kurum/ marka/ ürün hakkında alınan brief doğrultusunda oyunda yer alacak bulmacaların ve wow etki yaratacak propların detaylı tasarımı yapılır.

Kurulum ve Operasyon

Etkinlikten önce prodüksiyonun boyutuna göre gerekli kurulum zamanı içerisinde tüm ekipman, görseller, ipuçları yerleştirilir. Oyun testinden sonra, eksiklikler giderilir ve oyun operasyona hazır olur.

Escapist

Oyun ve Deneyim Tasarımı

PROJE BAŞLANGICI

Brief Alma, Taslak ve Teklif Sunumu

İlk aşamada etkinliğin hedefleri, katılımcılara verilmek istenilen mesajlar, yaşatılmak istenilen deneyime dair brief alıyoruz. Sonrasında taslak bir konsept çalışması ile etkinliğin prodüksiyon ihtiyacını belirleyerek deneyim tasarımı, üretimi, uygulaması ve operasyona dair bütçe çalışmamızı sunuyoruz.

Oyun Brief Detayları:
TASARIM & PLANLAMA

Detaylı Oyun ve Prop Tasarımı

Taslak konsept ve kurgu üzerindeki yorumlara göre gerekli revizeler yapıldıktan sonra, katılımcılara verilmek istenilen mesaj ve bilgileri tasarlanan konsept doğrultusunda oyunlaştırma, enstalasyon, role playing vb. unsurlar kullanılarak kurgu içerisine yerleştiriyoruz.

Deneyim sırasında katılımcılarda “wow etkisi” yaratabilmek amacıyla teknolojiyi aktif olarak kullanıyoruz. İhtiyaç doğrultunda elektro-prop dediğimiz elektro-mekanik ekipmanlardan yaralanıyoruz. Deneyim konsepti çerçevesinde bu ürünleri özel olarak tasarlayıp ve atölyemizde üretiyoruz.

Detaylı Oyun Tasarımı Unsurları:
ETKİNLİK ZAMANI

Kurulum ve Operasyon

Etkinlik öncesinde tecrübeli ekibimiz tarafından üretimi yapılan tüm stand, elektronik prop ve prodüksiyon ekipmanlarının kurulumu gerçekleştirilir. Etkinlik saati geldiğinde katılımcılar mekana alınır ve show başlar.

Kurulum ve Operasyon Aşamaları
avm etkinlikleri
HAYALLERİ GERÇEĞE DÖNÜŞTÜREN

Oyun Ve
Deneyim
Tasarımı

Kurumsal markanızın bütünleşik pazarlama faaliyetleri arasında yer alan PR, tüketici kampanyası, ürün lansmanı vb. kapsamında yaratıcı ve orijinal fikirli kurumsal etkinlikler için Escapist olarak tamamen marka değerlerinizi yansıtan oyun ve deneyimler tasarlıyoruz. Etkinliklerde markanın hedef kitlesine yönelik gerçek hayat oyun deneyimi ile değerlerinizi kalıcı hale getiriyoruz. Son dönemde gençler ve profesyoneller, hayatı dijital yaşarken, eğlenceli, heyecanlı, zekice tasarlanmış, fiziksel ve mental bulmacalarla dolu gerçek oyun deneyimlerinden büyük keyif alıyorlar. Böylece hem hedef kitle mutlu ediliyor hem de marka değerlerine istenilen sadakat kazandırılıyor.

Kurumsal şirketler için kurum içi iletişim faaliyetlerine özel sunduğumuz oyun ve deneyim tasarımı hizmetimiz ile çalışanların heyecanlı ve keyifli bir etkinlik yaşamasını sağlarken aynı zamanda şirketin vizyon, misyon, kurumsal değerler gibi verilmek istenen mesajlarını oyun kurgusu içinde en etkili şekilde deneyimlemesini sağlıyoruz. Kurumun İnsan Kaynakları stratejisini yansıtan detayların oyun içeriğine entegre edilmesi ile çalışanlar için eğlenceli ve geliştirici bir deneyim yaratmış oluyoruz. Çalışanlar eğlenirken aynı zamanda takım çalışması, ekip içi iletişim, liderlik, analitik düşünme, problem çözme, yaratıcılık, zaman yönetimi gözlem ve motivasyon becerilerini sergiliyor.

KURUMSAL PROJELER HAKKINDA

Detaylı Bilgi İçin

Hayal ettiğiniz etkinlik ve projelerinizi birlikte hayata geçirebilmemiz için bizimle iletişime geçin.