Neler Yaparız

Escapist Event olarak Türkiye’nin önde gelen markaları ve kurumsal firmaları için özel kurgulanmış oyun etkinliklerini hayata geçiriyor.

kurumsal ve firmalar ve markalar için sunduğumuz

Hizmetlerimiz

Deneyim Tasarımı

Kurumsal firma ve markalar için özel kurguladığımız oyun ve deneyim tasarımı uzmanlıklarımız ile çalıştığımız firmalara yeni nesil bir hizmet sağlarız.

Oyunlaştırma

Kurum içi iletişim ve marka iletişim aktivitelerinde klasik yöntemler yerine hedef kitleye verilecek bilgi ve mesajların oyunlaştırılması ile eğlenceli, daha yaratıcı ve etkin deneyimler kurguluyoruz.

Prodüksiyon

Profesyonel ekibimiz ve etkinlik ihtiyacına uygun teknik ekipman ile anahtar teslim ses, ışık, görüntü ve multimedya prodüksiyonu hizmeti veriyoruz.

Atölyeler

Kurumsal etkinlikler kapsamında planladığınız eğitim ve atölye çalışmalarınızı deneyimli uzmanlarımız, sanatçılarımız ve IK eğitmenlerimiz ile hayata geçiriyoruz.

NELER YAPARIZ

Etkinliklerimiz

Deneyim Tasarımı, Oyunlaştırma ve Prodüksiyon Uzmanlık Alanlarımızla Tasarladığımız Etkinlikler

Marka Deneyimi Etkinlikleri

Marka & Ürün Deneyimi – Lansman PR - Influencer Aktivitesi - Kaçış Odası - Marka & Ürün Yerleştirme

PAZARLAMA İLETİŞİMİ

Şirket İçi Etkinlikler

Takım Çalışması ve Motivasyon Etkinlikleri – Kurum İçi İletişim Etkinlikleri - İç Lansman - Şirket Piknikleri- Aile Günleri

KURUMSAL İLETİŞİM

Online Etkinlikler

Online Şirket Etkinlikleri uzaktan çalışan ekiplerinizin arasındaki bağları güçlendirir, takım çalışması için motivasyonlarını artırır.

DİJİTAL

İnsan Kaynakları (HR) Etkinlikleri

İnsan Kaynakları departmanının iş süreçleri kapsamında oyunlaştırma ile işe alım, oryantasyon ve eğitim gibi farklı amaçlar için özel deneyimler tasarlıyoruz.

İK

Festivaller & Yarışmalar

Festivaller ve yarışma organizasyonları kapsamında katılımcı kitle profiline göre istenilen konsept çerçevesinde etkinlikler tasarlanır.

EĞLENCE

AVM Etkinlikleri

Alışveriş Merkezlerinin hedef kitlesine yönelik, indoor ve outdoor mekanlarda farklı ve yaratıcı etkinlikler düzenleriz.

AKTİVİTE

Kaçış Oyunları

Escapist Kaçış Oyunlan Merkezi, Trump AVM’de bulunan 6 kaçış oyunu ile kurumsal dünyadan oyuncuları 6 farklı maceraya davet ediyor.

MACERA

Atölyeler

Konusunda uzman ve sanatçı eğitimcilerle alternatifli atölye etkinlikleri düzenliyoruz.

EĞİTİM
ÖZGÜN VE YARATICI YENİ BİR DENEYİM TASARIMI İÇİN

Süreç Nasıl İşler?

Projenin tasarım aşamasından operasyonun sonuna kadar birlikte çalışıyoruz. 

01

Proje Briefi

Firma / Marka tarafından projenin amacı, verilmek istenen mesajlar, katılımcı profili, marka kurumsalı, ürün ve hizmet detayları gibi bilgiler alınarak senaryo tasarımı ve bulmaca kurgusu için gerekli brief alınır.  

İhtiyaç Tespiti

Katılımcı sayısı, konsept / ambians, mekan özellikleri düşünülerek proje için gerekli ses, ışık, görüntü prodüksiyonu veya 3. parti işbirlikleri gibi ihtiyaçlar tespit edilir.

02

03

Hedeflenen Kazanımlar

Kurum içi iletişim etkinliklerinde katılımcılar için hedeflenen kazanımlar takım çalışması, iş bölümü ve dayanışma, yaratıcılık, liderlik, iletişim, analitik düşünce, problem çözme ve stratejik karar alma vb. olurken, pazarlama iletişimi etkinliklerinde hedef kitlenin marka ile bağ kurması, ürünün özellik ve yarattığı faydaların anlaşılması, marka imajının deneyimle benimsetilmesi vb. kazanımlar hedeflenmektedir.

Konsept Tasarım

Özel senaryo tasarımı, işitsel ve görsel efektlerin yaratımı, casting, kostüm ve diğer oyun ürünleri vb.

04

05

Oyun Tasarımı

Oyunlaştırma sürecinde oyun akışının belirlenmesi, kullanılacak mental ve fiziksel bulmacaların kurgulanması, oyun materyallerinin tasarımı, oyun proplarının tasarımı gibi aşamalar tamamlanır.

Üretim Süreci

Oyun tasarımı tamamlandıktan sonra kullanılacak tüm görsel, dekor, kostüm, elektronik ve mekanik propların üretimi gerçekleştirilir. Üretim sonrasında gerekli testler yapılarak ürünler operasyona hazır hale getirilir.

06

07

Operasyon Süreci

Mekanın özelliklerine göre oyun kurulumu gerçekleştirildikten sonra operasyon saatinde Game Master ve teknik ekibin yönetiminde katılımcıların alana alınışıyla oyun başlatılır. Oyun kurgusunun öngörülen zaman sürecinde ilerlemesi için gerekli yönlendirmeler yapılır. Görev tamamlandığında etkileyici bir final ile etkinlik sona erer.

Sonuç & Geri Bildirim

Oyun sonrasında katılımcıların geri bildirimlerine göre sürecin değerlendirilmesi yapılır. Sonraki projeler için gerekli notlar alınır.

08

HİZMETLERİMİZLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle tasarım için katılımcı profilinin, etkinliğin amacının, mekanın, hedeflenen kazanımların ve katılımcılara verilecek mesajların detaylı olarak brief içinde yer alması gerekiyor. Bu kriterler deneyim konsept tasarımı ve senaryo kurgusu çalışmalarında kullanılıyor. Detaylı oyun ve bulmaca kurgusu çalışılırken ise marka/ kurum tarihçesi, km taşları, kurumsal değerleri, kurum içi iletişim mesajları, ürün teknik bilgileri ve faydaları gibi oyunlaştırmak için gerekli bilgilere ihtiyacımız oluyor. Ayrıca kurumsal key visual ve videolar gibi görsel malzemeleri de senaryo prodüksiyonu ve bulmaca tasarımında kullanıyoruz.

Markanızın pazarlama iletişimi aktiviteleri kapsamında; PR etkinlikleri, ürün lansmanları, marka deneyimi aktiviteleri, B2B ve B2C hedef kitle için özel düzenlenmiş davet ve yarışmalar, fuar, panayır veya festival  organizasyonlarındaki aktiviteler vb. etkinlikleriniz için özel deneyimler tasarlayabiliriz. 

Etkinliğin ihtiyaçlarına göre özel tasarladığımız oyunlarımızın bütçesi sizden aldığımız detaylara göre maliyet çalışması yapılıp tekliflendirilmektedir. Gerçekleştirmek istediğiniz aktiviteyle ilgili bilgileri bize info@escapistevent.com.tr adresine e-mail göndererek ulaştırabilirseniz en kısa sürede teklif çalışmamızla dönüş yapıyor olacağız. Teklif için sizden etkinliğin amacının ve katılımcı profilinin anlatıldığı kısa bir içerik, tahmini katılımcı sayısı, mekan ve tarih  bilgilerini beklemekteyiz. Dilerseniz bu detayları  +90 212 272 0 372  no’lu telefon numarasından bize ulaşarak bizlere aktarabilirsiniz.

Hem fiziksel (real-life) hem çevrimiçi (online) etkinliklerimizde katılımcılar takımlar bazında oyunlarımıza katılıyor. Katılacak toplam kişi sayısı kalabalık olsa da, takım içi iletişimin kalitesi ve katılımcıların etkinlik içinde aktif rol üstlenmesi için maksimum 10’ar kişilik takımlar halinde organize ediyoruz.

Proje teklifi üzerinde anlaşıp, deneyimin tasarımı için detaylı brief aldıktan sonra etkinlik kapsamının ve prodüksiyonun büyüklüğüne göre 4-8 haftalık bir çalışma süresine ihtiyaç duyuyoruz. Etkinlik kapsamında özel bir yazılım çalışması gerektiğinde bu süre proje kapsamına göre uzamaktadır.

Escapist ekibi her biri kendi alanında eğitim ve tecrübeye sahip profesyonellerden oluşmaktadır. Tasarım, prodüksiyon, satış ve pazarlama, operasyon, finans ve idari işler birimlerimizde görevli ekibimizi tanımak ve onlarla iletişime geçmek için https://escapistevent.com.tr/hakkimizda/ sayfamızdan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.  

KURUMSAL PROJELER HAKKINDA

Detaylı Bilgi İçin

Yaratıcı projeleriniz için ihtiyacınızı anlayıp, fikirlerimizi ve tekliflerimizi sunabiliriz.