festival ve avm etkinlikleri

Dijital Çağda İnsan Kaynakları ve Oryantasyon Etkinlikleri

İnsan kaynakları yönetimi, asli görevleri arasında personel değerlendirme ve performans ölçümleme olan kritik bir çalışma alanıdır. Girdi ve çıktı modellemeleri üzerinden benimsenen eski usul yöntemler, dijital çağda yerini online platform uygulamalarına ve online etkinlik raporlarına bırakarak; değerlendirme kriterlerine yönelik sıfır hata modelini sunmuştur. Escapist’in sunduğu alana özgü online platform ve uygulamaları da yeni nesil dijital IK yönetimi ve oryantasyon çalışmalarında eksiksiz bir düzen kurulmasına olanak sağlar.

Oryantasyon; mevcut kurum yönetimine yeni dâhil olan katılımcıların sisteme veya hâlihazırda görev alan katılımcıların herhangi bir sistem değişikliğine entegresi için yürütülen çalışmaların bütünüdür. Her iki oryantasyon çalışmaları için de bilinen yöntemlerin dışında geliştirilen dijital platform çözümleri ve kitlesel etkinlik uygulamaları hem vakit yönünden hem de bütçe yatırımı bakımından tasarruf avantajı taşır. Özellikle personel değerlendirme ölçütlerinin beklentilerle doğru orantıya sahip olduğu etkinliklerde; kişi bazlı raporlama yapılarak yönetimin fikir sahibi olması amaçlanır.

Escapist hizmetleri ile insan kaynakları yönetimine yeni bir boyut kazandırmak isteyen kurumsal yönetimlerin, oryantasyon çalışmalarındaki verim artışı oldukça yüksektir. Adaptasyon süreçlerinde katılımcıların ihtiyaç duyduğu bilgi aktarımı ve deneyim ihtiyacı, çalışma alanına ait kategoriler üzerinden tasarlanan etkinliklerle sağlanır. Böylece katılımcılar mevcut sistemdeki dönüşüm için veya yeni katılımcı adaptasyonu için ihtiyaç duydukları deneyimi elde edebilirler. Escapist hizmetlerinin bu dönemlerde tercih edilmesi; oryantasyon süreçlerinin tamamlanma sürelerini azaltarak, profesyonel katılım oranını arttırmaktadır.

Günümüz iş dünyasında, firma yönetiminde yer alan her kategori için dijital imkân oranları gün geçtikçe artmaktadır. Bu olanakların yoğunluk gösterdiği alanların başında yer alan IK yönetimi ve oryantasyon etkinlikleri, Escapist hizmetlerinin de en fazla uygulama alternatifi sunduğu alanlardan biridir. Birbirinden farklı oryantasyon etkinlik tasarımı ve insan kaynakları yönetim uygulamalarıyla Escapist dijital etkinliklerinin, kurumsal firmalarda verimli yönetim anlayışına katkısı büyüktür.

İnsan kaynakları yönetimlerinde personel denetimi sağlanması ve personellerin farklı kategorilerdeki yetkinliklerini ispat etmesi, Escapist hizmetleriyle son derece kolaydır. Özellikle online platform uygulamaları ve online oyunlar aracılığıyla iletişim sağlanan katılımcıların; eğlenceli bir ortamda, rekabetçi uygulamalarla alana dair yeteneklerini sergilemeleri amaçlanır. Personellerini “liderlik, akılcı çözüm üretimi, ekip çalışmasına yatkınlık, uyum ve performans” gibi alanlarda test edebilen IK yönetimleri açısından, dijital çağın sunduğu olanaklar Escapist etkinlikleri ile hayat bulmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir