Modern Dünyada Mobilite

Mobilite kavramı kelime anlamı bakımından “hareket halinde” anlamı taşır. Bu kavramın terimsel karşılığı son dönemde özellikle iş yaşantısında önemli bir yer bulmuştur. Pandemi süreciyle birlikte, neredeyse her iş kolunda farklı çalışma konseptleri geliştirilirken mobilite kavramı da iş yaşamının vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Çalışanların ve yöneticilerin uzaktan ve koordine biçimde yarattıkları mobilite çalışma düzeni, pandemi sonrası süreçte de işlevselliğinden hiçbir şey kaybetmeden sürmeye devam ediyor. Modern dünyanın bu konudaki anlayışı; iş dünyasıyla başlamamış olsa bile, en yenilikçi uygulama ve geliştirmeler iş yaşamının devamlılığı için üretildi ve aktif şekilde sürdürülüyor.

Mobilite Nedir?

Mobilite; iş yaşamında zaman verimliliği ve iş yükünde işlevsellik yaratmayı amaçlayan, hareket ve iletişim üzerine kurulu bir uygulama konseptidir. Gerçek anlamıyla ilişkili olarak hareket kabiliyetinin maksimum verimle değerlendirilmesini sağlayan bu konsept sayesinde iş dünyasının geleneksel döngüsü farklı bir vizyon kazandı. Artık iş görüşmelerinden anlaşma değerlendirmelerine, yönetim faaliyetlerinden üretim organizasyonlarına kadar sayısız iş sorumluluğu için mobil çözümler üretiliyor. Uygulamalardan programlara, yazılımlardan iletişim araçlarına kadar tüm kullanım materyalleri, iş dünyasında mobilite konseptinin ayrılmaz bir parçası.

Mobilitenin Hayatımızdaki Yeri ve Önemi

Hayatın hızlı akışında, sorumluluklar ve hedefler katlanarak artarken zaman yönetiminde akıllı çözümlerden faydalanmanın önemi de bir o kadar artıyor. Mobilite zaman yönetiminin en verimli şekilde tasarlanmasını sağlayan, çalışma ve planlama düzeninin zaman yönetimiyle özdeşleştiği bir konsepttir. Bu sayede çeşitli araçlar ve uygulamalar yardımıyla, geleneksel yöntemlere oranla çok daha hızlı üretim yapmak, paylaşımda bulunmak ve en önemlisi sorunları çözmek mümkündür.

Dijitalleşme ve bu alanda yaşanan gelişmeler mobilitenin de hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmaya hizmet eder. Yeni nesil iş araçları, iletişim mecraları, üretim ve pazarlama konseptleri sayesinde şahsi yaşantıda olduğu kadar iş dünyasında da hız kazanmak oldukça kolaydır. Ancak burada önemli olan konseptin akılcı kurgusu ve nitelikli kullanımından faydalanmaktır.

Mobilitenin Nitelikli Kullanımı

Tümüyle teknolojiye gömülmek, sosyal ve bireysel iletişimden yoksun iş planları kurgulamak mobiliteyi tam olarak ifade etmez. İnsan faktörünü daima merkezde tutan ancak iş ve yükümlülüklerin emek payını azaltmayı başaran araçlarla kurgulanan hareket konsepti mobilite olarak adlandırılabilir. Bu sayede yaşamın gereklerini, insan odaklı biçimde ve yeni nesil kullanım gereçleriyle harmanlayarak verim almak; mobilitenin temelini oluşturur ve yaşama değer katar.

Escapist; oyun ve uygulama hizmetlerinin tümünde, mobilite konseptinin niteliklerini barındıran yaratıcı ve özgün hizmetler sunar. Online atölyelerden takım yarışmalarına, online değerlendirme ve oryantasyon ortamlarından ekip içi motivasyon kurgularına kadar tüm hizmetlerde; mobilite konseptinin gereği olan “az zaman – yüksek verim” olgusunu tecrübe etmeniz sağlanır. Bu sayede kurumsal yönetim gereçlerinde ve çalışan – yönetim iletişiminde mobilitenin avantajlarından faydalanmanız mümkün hale gelir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir