UZAKTAN ÇALIŞAN EKİPLER NASIL MOTİVE EDİLİR ?

Uzaktan çalışma pandemiyle beraber hayatımıza giriş yaptı. Birçok şirket, firma ve işletme için en sık kullanılan çalışma yöntemi haline geldi. Dünyanın herhangi bir yerinden herhangi birisiyle iş yapabilme şansı, kendini geliştirme açısından ise normal çalışmaya göre daha çok kendini geliştirebilme kazanımı anlamına geliyor.

Fakat aynı zamanda uzaktan çalışma sistemiyle çalışanlar her zaman işinin başında olması gerektiğinden, kendine zaman ayırımları azalmıştır. Beraberin ekip içinde motivasyon eksikliğinin getirdiği bazı çalışma sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunları yaşamamak adına uzaktan çalışan ekipler için ekstra motivasyon etkinlikleri ve ekip ruhuna bağlılık adına çalışmalar mutlaka yapılmalıdır.

Peki, siz ekiplerinizin motivasyonunu doğru sağlayabiliyor musunuz?

Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre;

Çalışanların% 65’inin bir yıl içinde iyi iş için herhangi bir şekilde takdir görmediğini ortaya koydu.

Bu yüzden, uzaktan çalışanlardan memnunsanız onlara bunu göstermeli ve motivasyonunu yükseltmelisiniz. Hadi gelin, ekibinizi mutlu ve motive etmenin yollarına birlikte bakalım.

Her işin sonunda veya gün sonunda takdir ve teşekkür etmelisiniz.

Pozitif cümleler ile eğlenceli bir motive edici olmalısınız.

Çalışanlarınız çok yakın zamanda COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle çalışma ortamlarından geçici veya kalıcı olarak uzaklaştı. Bu durumda yeniden üretkenliği sağlamak için güçlü bir bağ duygusu yaratmak için firmaları online motivasyon etkinliklerine de başvuruyorlar.

Escapist olarak eğlenceli zaman geçirebileceği motivasyon etkinlikleri sunarız.  Online etkinlikler ile çalışanlar iş yoğunluğundan ve temposundan tamamen uzaklaşıyor, keyifli ve eğlenceli zaman geçiriyor. Aynı zamanda birçok uzaktan çalışan ekip üyesi de kurulamayan bağdan ve iletişim kopukluğundan dolayı yaşanan sorunlara bir çözüm sunar.

Uzaktan çalışanlar online etkinliklere ekip olarak katıldıklarında takım arkadaşlarıyla aynı zamanda iletişimini güçlendiriyor, çalışma arkadaşlarına karşı bağlılığını arttırıyor. Online etkinlikler  ile çalışanlar kendilerini değerli görüyor, motivasyonu ve üretkenliği artıyor. Online etkinlikler ile kendileriyle zaman geçirebilmesi onlara böyle fırsatlar sunmanız uzaktan çalışanlara değer verdiğinizi gösterecektir. Motivasyon arttırmak için çalışanlara verebileceğiniz en önemli hediyedir online etkinlikler.

Uzaktan çalışanlar için özel yaratıcı online etkinliklerimizden bazıları…

Tek yapmanız gereken Online Etkilikler sayfamızı ziyaret ederek formu doldurmak.

Online Workshop Atölyeleri

Uzaktan çalışanlar ekiplerimiz için workshop etkinliklerini de online platforma taşıdık. Eğlenceli zaman geçirebilecekleri birçok online workshop etkinlikleri ile uzaktan çalışanlar istedikleri etkinliklere katılıp, unutamayacakları anı biriktirebilirler. İş yoğunluğundan sanat faaliyetlerine zaman ayıramayan çalışanlar için online workshop etkinlikleri motivasyon arttırmakla beraber ekip içi iletişimi, şirket ve çalışma arkadaşları bağlılığını arttırır. Onlara gösterdiğiniz değeri workshop etkinlikleri hediye ederek motivasyonlarını arttırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir