Oyun ve Deneyim Tasarımı

Oyun ve Deneyim Tasarımı

Escapist oyun ve deneyim tasarımı; şirket içi etkinlik alternatifleri arasında en verimli konsepttir. Kurumsal etkinlik modellemelerinin İK yönetimlerine sunduğu katkıya ek olarak oyun deneyimiyle dinamik bir zemin hazırlamak bu konseptle mümkündür.

Kurum içi iletişim, ekip çalışmasının teşviki, takım temsilcilerinin her biri için kontak kurma becerisini geliştirme, yaratıcı etkinlik modeliyle özgünlüğün desteklenmesi gibi sayısız hedef kazanımı bu konsept ile kolayca gerçekleştirilebilir.

Escapist şirket içi etkinlik alanının en yenilikçi uygulamalarını ve online etkinlik – oyun tasarımlarını kurum dinamiklerine göre kurgular.

Yaratıcı Üretim Etkinlikleri

Oyun tasarımı şirketlerin kurumsal etkinlik modellemelerine yakın zamanda dahil olmuş bir uygulamadır. Escapist şirketlerin çalışma alanları, kurumsal disiplinleri, İK hedef kazanımları doğrultusunda yaratıcı oyun kurguları geliştirir. Bu sayede çalışanlar için nitelikli bir şirket içi etkinlik deneyimi sunar. Bu deneyim geleneksel yöntemlerin aksine baskı ve disiplinden uzak uzak ancak test ve tetkik açısından fonksiyonel niteliktedir.

İK yöneticileri yaratıcı üretim etkinlikleri, online oyun kurguları, takım çalışmaları ve takım yarışmaları sayesinde çalışanlara yönelik denetim mekanizmalarına sahip olur.

Ekip Çalışması ve Kurumsal Motivasyon İlişkisi

Son yılların en etkin kurum içi motivasyon etkinlikleri ekip çalışmalarının odak noktası olduğu etkinliklerdir. Fiziki işleyişte ekip olarak çalışmayan, birimler arası yönetici aracılığıyla iletişimi söz konusu olan kurumlarda bile bütüncül çalışma ruhunun kazandırılması, çalışanların işe bağlılıkları ve yaratıcı üretimlerinde olumlu etkiler yaratır.

Fiziki çalışma koşulları ekip iletişimi üzeri kurumlarda takım motivasyonu zaten teşvikte odak noktada yer alır. Her iki çalışma stili için de ekip üretimi odaklı etkinlikler kurumsal motivasyonu destekler.

Escapist oyun ve deneyim tasarımı modeliyle kurum içi etkinliklerde ekip çalışması ve motivasyon ilkelerine yeni bir boyut kazandırmıştır. Hem birimler arası organik bağ gelişimini destekleyen hem de takım çalışmasıyla başarıyı kurgulayan bir bakış açısı geliştirmek özgün oyun deneyimleriyle oldukça kolaydır.

Escapist şirket içi etkinliklerde deneyimi oyunlaştırma veya kurumsal etkinlikte oyun deneyimi tasarlama hizmetini nitelikli şekilde sunar. Kuruma özel oyun tasarımlarından, yaratıcı üretim etkinliklerine kadar tüm Escapist hizmetleri; İK yönetiminde odak nokta olan ekip içi motivasyona katkı sağlar.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir