oyunlaştırma

İş Dünyasında Oyunlaştırma

Şirketlerin uzun zamandır uyguladığı ancak son dönemlerde trend haline gelen oyunlaştırma, iş dünyasında hem iç hem de dış etkileşimi artırmak için eşsiz fırsatlar doğurur.

Şirket içinde ekibin iletişimini sağlıklı hale getirme, takım çalışması için ortam sunma ve çalışanları motive etme konusunda son derece başarılı olan oyunlaştırma uygulamaları, kurum dışı faaliyetlere de sıra dışı bir boyut kazandırır.

Şirkette oyunlaştırma, iç organizasyonda personellerin çalışmaya olan isteklerini artırmaya ve iş yönetimini daha verimli hale getirmeye destek olur. Ancak bu şirket içi mikro faaliyetlerden çok daha fazlasını sunar.

İş dünyasında oyunlaştırma uygulamalarına yönelmek; müşterilerin dikkatini çekebilmek, ürün ya da hizmetlerin tanıtımını yapabilmek ve hedef kitle ile iletişime geçebilmek için sayısız avantajı beraberinde getirir.

Kurumsal Oyunlaştırmanın Önemi

Günümüzde pek çok şirket, değişen ve gelişen iş kollarının dinamiklerine uyum sağlamak ve çalışanlarını bu doğrultuda besleyebilmek için çeşitli oyunlaştırma uygulamalarından yararlanır.

Kurumsal oyunlaştırma uygulamaları; oyun kurguları, ödüllü etkinlikler, yarışmalar ve bunlar gibi daha pek çok aktiviteyi birlikte sunar. Bu noktada çalışanlar, oyunlaştırma ile birlikte daha yaratıcı düşünmeye ve iş sürecinde yeni fikirler üretmeye teşvik edilir.

Oyunlaştırma, deneyimleyerek ve eğlenerek öğrenmenin kapısını ardına kadar açar. Bu sayede oyunlaştırma adı altında uygulanan her aktivite, elde edilen bilgilerin daha kalıcı bir yer edinmesine olanak tanır.

Özellikle işe yeni başlayan ve oryantasyon sürecinde olan çalışanlar için oyunlaştırmanın önemi bir hayli büyüktür. Bunun sunduğu bu fayda, müşteri deneyimleri için de eşsiz bir fırsattır. Ürün lansmanları, satış noktası etkinlikleri, PR etkinlikleri ve çok daha fazlasını kapsayan marka deneyiminde oyunlaştırma ile ürün veya hizmet ile ilgili tüm detaylar en keyifli şekilde hedef kitleye aktarılır.

Escapist, sizleri iş dünyasının en popüler projeleri ile tanışmaya davet ediyor! Kurumsal oyunlaştırma etkinlikleri için profesyonel bir hizmet sunan Escapist’i yakından tanımak ve uygulamaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için hemen iletişim formunu doldurun! 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir