oyun ve deneyim tasarımı

Escapist Kurumsal Oyun ve Deneyim Tasarımı

Kurumsal markanızın pazarlama çalışmalarına yepyeni bir bakış açısı kazandırmak ve şirket içi iletişim süreçlerinizi çok daha verimli hale getirmek için kurumsal oyun ve deneyim tasarımı konusunda destek alabilirsiniz.

Bütünleşik pazarlama faaliyetlerinizin hedef kitleye ulaşmasında etkileyici bir yol sunan oyunlaştırma uygulamaları, müşteri odaklı iletişimleri doğrudan etkiler. Ürün lansmanı, PR çalışması ve hedef kitle analizi gibi pazarlama hizmetlerini çok daha eğlenceli ve akılda kalıcı hale dönüştüren kurumsal oyun tasarımı, kurumsal markanıza sıra dışı bir kimlik kazandırır.

Kurumsal oyunlaştırma, şirket içi iletişim çalışmalarında da aktif olarak rol alır. Kurumun vizyonu, misyonu, kurumsal değerleri ve bunlar gibi verilmek istenen mesajlarını şirket çalışanlarına kurumsal deneyim tasarımı ile aşılamak mümkündür.

Oyun ve Deneyim Tasarımının Kurumsal Şirketler İçin Önemi

Oyun ve deneyim tasarımı kurumsal şirketleri iki farklı şekilde ele alır. Bunlardan ilki şirket içi iletişim, ikincisi ile pazarlama faaliyetleridir. Bu noktada kurum içi iletişimin çok daha güçlü olması ve motivasyon etkinliklerinin daha verimli olması için oyunlaştırma son derece önemlidir.

Oyunlaştırma, şirket çalışanlarının kurumun çalışma prensiplerini daha iyi kavrayabilmesi, şirket politikaları hakkında bilgi sahibi olabilmesi ve iş süreci ile ilgili kendini geliştirilebilmesi için mantıklı kurumsal etkinlikler olarak görülür. Ancak tabii ki burada asıl dikkat edilmesi gereken konu, tüm bu etkinliklerin şirket çalışanlarına keyifli vakitler sunmasıdır.

Eğlenme ve deneyimleme üzerine kurulan kurumsal oyunlaştırma uygulamaları, kurumla ilgili istenilen mesajı aktarmaktan ibaret değildir. Kişilerin analitik düşünmesi, iş ile ilgili problemleri analiz ederek çözümleyebilmesi ve yaratıcı yönlerini geliştirebilmesi için oyun ve deneyim tasarımının kurumsal şirketler üzerindeki etkisi oldukça fazladır.

Kurum içi aktivitelerin yanı sıra kurum dışı iletişim sürecinin yönetilmesinde de etkin olan oyun ve deneyimler, hedef kitleyi ve potansiyel müşterileri odak noktası olarak seçer. Şirket tanıtımlarının yapılması, ürünlerin veya hizmetlerin deneyimlerinin sağlanması ve marka bilinirliğinin artırılması gibi avantajlara sahip olan kurumsal oyun ve deneyim tasarımları, birçok farklı uygulama ile gerçekleştirilir.

Escapist, kurumsal oyun ve deneyim tasarımları konusunda şirketiniz için profesyonel destek almanızı sağlar! Escapist’in sunduğu oyun ve deneyimleri keşfetmek ve detaylı bilgi almak için hemen iletişim formunu doldurabilirsiniz.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir