Pandemi Sürecinde Online Kurumsal Motivasyon Etkinlikleri

online motivasyon etkinliler

Pandemi Sürecinde Online Kurumsal Motivasyon Etkinlikleri

Pandemi sürecinde etkinlik alanlarımız bilgisayarlarımız; tabletimiz ve telefonlarımız, yaşam alanımız ise evlerimiz, ofislerimiz ve iş yerlerimiz oldu. Tamamen online hayata uyum sağlamaya başladık ve fiziksel etkinliklere katılamadığımız için online etkinliklere yöneldik.

Şirketler de pandemi sürecinde online motivasyon etkinliklerine yönelmeye başladılar.

Çalışanların motivasyonunu yüksek tutmak için şirketler, personellerini online platformlarda bir araya getirerek iletişimlerini güçlendirmeye, duygu ve kurumsal bağlarını arttırmaya aynı zamanda sosyalleşmelerini sağlamaya çalıştılar.Bu süreci olumsuz olarak değerlendirsek de, online kurumsal motivasyon etkinliklerinin olumlu yönleri de var;

Şirket çalışanlarının birbirinden uzak kalmasının şirket ve kurum bağını eksiltmesi riskine online etkinlikler, pozitif anlamda katkı sağlıyor. Birbirinden uzak çalışan, ”yurt dışında olan veya farklı şehirde olan ekiplerin” tanışmasına ve kaynaşmasına fayda sağlıyor. Şirket içinde mesaj, değer ve görevlerin online olarak paylaşılması, hızlı bir iş dağılımı olması nedeniyle avantaj sağlıyor. Evde olma ve ofise gidememe durumundan ötürü online motivasyon etkinlikleri firmaya olan aidiyet duygusunu arttırmaya olanak sağlıyor. Firmalar için ise dijital dönüşüme dâhil olma, yenilikçi bir şirket olmak için bu trendi yakalama noktasında fayda sağlıyor.

Bizde Escapist olarak bu dönemde, çok hızlı bir hamle ile yeni online kurumsal motivasyon etkinlikleri yarattık ve müşterilerimize sunduk.

Yeni dönemde getirdiğimiz online etkinlikler ile kalabalık ekipleriniz aynı oyun seansında 100 kişiye kadar, 6 – 10 kişilik takımlar halinde 90 dakikalık bir mücadeleye atılıyor. Oyun sırasında her gruba bir Game Master eşlik ediyor.

Oyunlarımız hakkında bilgi vermek gerekirse;

Ground Zero

Zaman varoluş nedenimizdir düşüncesiyle oyunlaştırılmış oyunumuz. Ekibimiz bu oyunda bilinmezliklerle dolu bir dünyaya adım atarlar. Ajan Nomad’ın özel bir ekip oluşturup, kıyameti başlatmak isteyen bir düşmana karşı mücadele etmesi. Bu ekip 90 dakika boyunca 5 farklı şehirde yerleştirilmiş bombaları durdurmaya çalışırlar.

Alien Hack

Bilim insanı olan Maya karakterinin, dünyaya yaklaşan felakete kimseye inandıramamakta felakete karşı özel bir ekip kurarak bu tehdide karşı savaşmaları konu alınmıştır. Ekip 90 dakika süresinde Dünya’dan uzaya giden sinyalleri durduracak bir koda ulaşmaya çalışırlar. Bu kod uzaylı filosunun haritasında dünyayı görünmez yapmakta. Ekip yıldızlar arası savaşta, kendilerinden başka kimse olmadan savaşmaya çalışırlar.

Mind The Sıgns

Online-Motivasyon-Aktivitesi

İstanbul’da her gün farklı cinayet işlenmekte ve cinayetleri çözecek olan cinayet bürodan Baş komiser Murat. Baş komiser hızlı çoğalan cinayetler, büyük bir fırtınaya dönüşmeden durdurabilmek için gizli bir ekip kurar. Murat ve bu özel ekip cinayetler arasındaki bağlantıları çözmeye çalışırlar.

The Future Is Now

Yapay zekânın, insanları kuklaya dönüştürmesi konu alınmıştır.

Dünya tek devletli bir yapıya geçmiş, yönetim ise Ana isimli yapay zekâya teslim edilmiştir. Yıllar içersinde güçlenen yapay zekâ, kontrolden çıkarak tüm insanları manipüle ederek kör ve umutsuz bireylere dönüştürmüştür. İnsanlar yapay zekâ ile baş edemediği için geçmişe bir yardım sinyali yollayarak, zaferi hiç kutlanmayacak ancak dünyayı kurtaracak bir devrim hareketi başlatırlar.

Özel Tasarım Online Oyunlar

Özel Tasarım Online Oyunlar1

Özel istek senaryolarının oyunlaştırılması, etkileyici özel tasarımlar. Kurumsal ekipler için online platformda şirketlerin, istekleriyle özel senaryo tasarımların oyunlaştırılması. Firmalara uygun görsel tasarım oyunlaştırarak, ekibe özel bir oyun kurgulanabilir. Özel senaryolar kurgulanarak, kurum içi pozisyonlar kendi içlerinde online takım oyunları ile büyük bir motivasyon kazanıyorlar. Online özel kurgu tasarımlarının oyunlaştırılmasıyla, online olarak marka deneyim kazanıyor, aynı zaman da bireysel veya takım olarak eğlenceli zaman geçiyorlar, ekiplerin kendi aralarında duygu  ve iletişimlerinin güçlenmesine firma için de bağlılık ve aidiyet duygusu artışı sağlıyor.

Escapist olarak bu dönemde, geliştirdiğimiz yeni etkinlik anlayışı ile yeni döneme ve dijital çağa uyum sağlarken, müşterilerimiz için online çözümler ürettik.

Siz de online kurumsal motivasyon etkinliklerimize göz atmak için web sitemizi ziyaret edebilir, iletişim formu üzerinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL
Canlı İletişim Hattı