Online Workshop

Online Workshop

Escapist olarak 13 Mart 2020 tarihinden beri uzaktan çalışmayı deneyimliyoruz. Bu süreçte bir çok alanı online platforma taşıdık. Workshop etkinliklerini de bu süreçte online olarak düzenledik. Birçok atölye ve workshoplarımız online olarak uzaktan çalışanlar için keyifli zaman geçirmek adına sanat ve tasarım yaparak motivasyon sağlıyor. Çalışanların birlikte katıldıkları sanat etkinlikleri, fikir ve tasarımlarını sunmaları verimlilikleri arttırmaları için en etkili aktivitelerden oluyor.

Her insan çalıştığı şirkette değerli ve önemli olduğunu hissettirilmesini ister. Şirketlerin yaratıcı online workshop etkinlikler planlaması ve sunması çalışanların firmalarına olan bağlılığını arttıyor. Workshop etkinlikleri özellikle içinde bulunduğumuz pandemi döneminde çalışanların uzun zamandır evde olmalarından kaynaklanan tüm negatif hisler, büyük bir motivasyon düşüklüğüne sebep oluyor. Bununla beraber performans düşüklüğü yaşayan personelleri motive etmek ise yöneticilere ve şirketlere düşüyor.

Çalışanlarınızın motivasyonunu yükseltecek, bağlılığını ve performansını arttıracak, eğlence dolu ve keyifli zaman geçireceği online workshop etkinlikleri düzenlemek ister misiniz?

Escapist olarak uzman eğitmenlerimizle online atölye workshop etkinliklerini sizler için tasarladık. Atölye ve Workshoplarımız;

ONLINE KAĞIT SANATI ATÖLYESİ

Atölye boyunca katılımcılar ekip arkadaşlarıyla fikir alışverişinde de bulunarak hem yaratıcılıklarını kullanıp keyifli vakit geçiriyorlar hem de atölyenin sonunda uzun yıllar saklayabilecekleri değerli bir hatıra ürünü yaratmış oluyorlar.

ŞİRKETLER İÇİN ONLINE YEMEK ATÖLYESİ

Şef Metin Süerkan’nın eşliğinde önceden kararlaştırılmış yemek tatlıyı özel tarif ve güzel sohbet eşliğinde kendi mutfaklarında yaparlar. Ülkemizin yerel lezzetleri veya dünya mutfaklarından tariflerin püf noktalarının paylaşıldığı online atölyede ekipler eğlenceli bir mutfak deneyimi yaşarlar.

ONLINE DOĞAL BOYAMA ATÖLYESİ

Takı tasarımcısı Ezgi Dikdere’nin, bu online atölye de ilk önce doğal boya teknikleri ve malzeme bilgisi içeren bir anlatım yapar. Sonrasında katılımcılar farklı renk boyalarla ipek ürünler boyarlar. Atölye sonunda herkesin kendine tasarladığı ve boyadığı bir ipek fuları olur.

ONLINE KURUMSAL FOTOĞRAF ATÖLYESİ

 

Fotoğrafçı Semih Duman ile dijital fotoğrafçılık eğitimi alarak başlanıyor. Online atölye sırasında katılımcılar bir konu üzerinden yarışırlar. Çektikleri fotoğrafları dijital işlemden geçtikten sonra atölye yöneticisi ile bir özdeşleştirme yaparak katılımcıların oylarıyla en iyi fotoğraflar seçiliyor.

SAKSI BOYAMA ATÖLYESİ

Gerekli malzemeler tanıtıldıktan sonra bakım ve süsleme teknikleri hakkında bilgi verir ve her katılımcı kendi zevkine göre tasarladığı ve boyadığı saksıya sukulent bitkilerini yerleştiriyorlar. Atölye 10-20 kişilik gruplar ile gerçekleştiyorlar.

MAKROME ATÖLYESİ

Uygulamalı Makrome Atölyesi eğitmenin yapılacak ürün alternatiflerinin tekniklerini açıklaması, makrome ipleri ve renk çeşitlerini sunmasıyla başlıyorlar.  Katılımcılar duvar süsü, anahtarlık, çanta vb. ürünleri kendi zevkleriyle tasarlıyorlar.

 

DEFTER YAPMA ATÖLYESİ

Defter yapma atölyesinde defter oluşturma için gerekli tüm malzemeler tanıtılıyor. Katılımcılar eğitmen eşliğinde dikiş teknikleri ile sayfaları ve kapağı birleştirerek defter haline getiriyorlar.

RİTİM ATÖLYESİ

Eğitmen vurmalı çalgıları tanıtarak katılımcılara dağıtıyorlar. Farklı ritim ve ayak hareketleri ile Latin ritim performansı sergiliyorlar. Katılımcılar hem takım ruhu ile keyifli işitsel yeteneklerini geliştirir hem de şovlarıyla karnaval havasında bir etkinlik geçiriyorlar.

UPCYCLING WORKSHOP

Uygulamalı ileri dönüşüm atölyesinde eğitmende gerekli bilgiyi alarak, katılımcılar etkinlik sürecinde eğitmenlerin yönlendirmesiyle yaratıcı objeler ortaya çıkarıyorlar.

TAKI WORKSHOP

Katılımcılara gerekli takı tasarım malzemeleri dağıtılır ve yaratacakları kolye bileklik yüzük gibi takı tasarlamaya çalışırlar. Tasarladıkları ürünler kendilerini ifade etmelerini sağlayacaktır.

İPEK BİLEKLİK ATÖLYESİ

İpek Bileklik Atölyesi eğitmenin doğal boyalar, iplikler ve boya sağlayan bitkilerin sunumları ile başlarlar.(Nott) markası ekibi eşliğinde katılımcılar, tasarladıkları bilekleri magnetlerle kapatıp tamamlıyorlar.

CAM OCAĞI ATÖLYESİ

Cam Ocağı kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar alevle şekillendirme gösterisi, sıcak cam atölyesinde cam üfleme gösterisi, kalp ya da top üfleme etkinliği, füzyon atölyesinde tabak ya da pano yapımı etkinliği, boncuk yapımı gibi etkinliklere katılım sağlıyor.

YOGA VE NEFES TEKNİKLERİ ATÖLYESİ

8mart şirket etkinlikleri

Katılımcıların yoga pratiği ile nefes çalışmaları yapılarak anın tadını çıkartıyorlar. İş hayatında kısıtlı hareket eden bölgeleri çalıştırmanın önemini ve teknikleri anlatılıyor. Yoga ve nefes atölyesi ile katılımcıların zindelik ve yeni bir farkındalık hedefleniyor.

SERAMİK ATÖLYESİ

Eğitmen kullanacak malzemeleri ve çamurun şekillendirme tekniklerini anlatılıyor. Temel teknik ile kâse, kupa, bardak gibi ürünler tasarlanıyor. Yapılan ürünler fırına atılır ve 1 hafta sonra katılımcılara veriliyor.

T-SHIRT BOYAMA ATÖLYESİ

Katılımcılara beyaz t-şhirt’ler dağıtılıyor. Eğitmen malzeme tanıtır ve görsel alternatifleri sunar. Dağıtılan boyalar sonrasında katılımcılar istedikleri boya renkleriyle tasarımlarını tamamlar ve kurumaya bırakırlar.

TERRARIUM YAPIM ATÖLYESİ

. Katılımcılar, eğitmenlerin yönlendirmesiyle cam fanus içine 2 farklı boyutta çakıl taşları, kömür, torf toprak vs. malzemelerini öğrendikleri teknik doğrultusunda yerleştirir. Sonrasında sukulent bitkilerin ekimini gerçekleştirip, süsleme malzemeleriyle kendi zevklerine göre tasarımlarını tamamlayarak terrarium sistemlerini kurarlar.

KOKTEYL YAPIM ATÖLYESİ

Alkollü ve alkolsüz kokteyller yapmak için malzeme seçeneklerinden bahsediliyor. Her katılımcı Green House, Chilli Passion, Freshie, Whisky Sour & More, Orange Panda kokteylleri seçeneklerinden istediği kokteylleri hazırlar.

Çalışanlarınız için özel yaratıcı online workshop etkinliklerimiz sizlerle… Tek yapmanız gereken Online Etkilikler sayfamızı ziyaret ederek formu doldurmak.

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL