Online Etkinlik Sonrasında Veri Nasıl Toplanır?

Online Etkinlik Sonrasında Veri Nasıl Toplanır?

Çalışanların en çok ilgi gösterdiği etkinlik düzenlemeleri şirketiniz için çok önemlidir. Çalışanlar işlerinden uzaklaşarak yakalayamadıkları iletişimi, etkinlik sırasında beraber daha çok zaman geçirerek sağlarlar. Çalışanların iş temposundan uzaklaşarak eğlenceli zaman geçirdikleri için etkinliklere ilgi gösterirler ancak etkinlikten çıkarılacak öneriyi-mesajı anlamaları çok önemlidir. Bu yüzden etkinlik düzenlemek kadar etkinlikten sonra katılımcıların etkinlik hakkındaki düşünceleri de öğrenmek önemlidir. Katılımcıların etkinlik için düşüncelerini ve ilgisini öğrenmek için onlarla etkinlik sonrasındada yakın iletişime geçmelisiniz. Çalışanların etkinlik sonrasndaki etkileşimi paylaşımları çok önemlidir. Ancak bu temel verileri toplamak için uygun araçlara ve iletişime ihtiyacınız olacak.

Bu amaçla, online etkinlik planlayıcıların ve pazarlamacıların etkinlikten sonra veri toplamaya başlayabilecekleri en kolay yollara ve veri toplama sistemleri araçlarına göz atalım.

Anketlerinizle başlayın

Anketler, etkinlik sonrası düşüncelerini öğrenmek için akla gelebilecek ilk yöntemlerden biridir . Bunun nedeni, anketleri online etkinliğinizin katılımcılarına dağıtmanın, etkinlik sonrası verileri ve çalışanlarınız hakkında bilgi toplamanın hem hızlı hem de etkili bir yolu olmasıdır.

Sosyal medya trafiğine dikkat edin

Herkesin etkinlik adına bir fikri ve düşüncesi vardır ve katılımcılarınızın fikirlerini dile getirmek için gidecekleri en olası yer sosyal medyadır. Etkinlik sonrasında katılımcılar paylaşımlarıyla etkinlik için düşüncelerini aktarırlar. Etkinliklerde nelerin daha iyi olmalası gerektiğini öğrenebileceğiniz en doğru yer aslında sosyal medyadır. Çünkü sosyal medyada insanlar kendilerini çok özgür hisseder ve samimi paylaşım yaparlar.

Sosyal medya gönderileri, katılımcılarınızın online etkinliğiniz hakkında gerçekte nasıl hissettiklerini açıklamakla kalmaz; ayrıca bir sonraki etkinliklerde çalışanların beğenileri çekecek yeni sosyal medya paylaşımları yapmanız için yeni yollar sağlar. Katılımcılarınızın sosyal medya gönderilerinden ne kadar çok bilgi toplarsanız, çekici gönderileriniz o kadar iyi olur. İşletmenizin sosyal medya sayfasındaki her gönderi,paylaşım ve etkileşimin değerli olduğundan yaklaşan online etkinliklerinizle ilgilenen bir hedef kitle oluşturduğunuzu göreceksiniz.

Faaliyet izlemeye yatırım yapın

Büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapıyorsanız, özellikle online bir etkinlikse, katılımcıları izlemek ve en doğru veriyi toplamak için yapay zeka kullanmak şarttır. Ayrıca, gelecekteki etkinlik planlama, izleme ve analizinizin bir parçası olarak üzerinde hareket edebileceğiniz ve uygulayabileceğiniz daha fazla sayıda sonuç üretebilir.

Yapay zeka araçları , birçok analiz ve rapor oluşturarak en doğru verilerin oluşmasını sağlıyor ve sizin daha hızlı kararlar vermenizi sağlıyor.

Genel Özet Anlatım

Online etkinliğinizden sonra verileri toplamak , doğru araçlar ve katılımcılara daha yakın ilgi ile kolaydır. Her online etkinliğinizden sonra güçlü ve özenle hazırlanmış anketler oluşturmaya başlamalısınız.

Etkinlik yönetimi yazılımınızı en iyi şekilde tamamlamak için, insanların sosyal medyada neler paylaştığını ve en önemli bulgularınızı en doğru araçlar kullanarak ekip üyelerinizle paylaştığınızdan emin olun. Son olarak, katılımcılarınızın online etkinliğiniz ile etkileşimlerine ilişkin gerçek zamanlı bilgiler elde etmek ve iletişim deneyimlerini geliştirmek için etkinlik izlemeye yatırım yapın.

Escapist olarak bu döneme kadar yaptığımız binlerce etkinlikler üzerine kazanmadığımız tecrübelerle, şirketiniziz ve çalışanlarınızın beklentilerine göre etkinlikler hazırlıyoruz. Çalışanların etkinliklere katılımlarını arttırmak ve etkinlikten alınması gereken mesajı en iyi şekilde kurguluyoruz. Escapist online etkinlikleri, marka etkinlikleri, motivasyon etkinlikler gibi birçok etkinlikler düzenleyerek kazandığı deniyim ve tecrübesiyle aynı zamanda uzman kadrosuyla yüzlerce global şirketin vazgeçilmez adresidir.

Sizlerde şirketiniz için en uygun etkinliği seçerek Escapist ailesine katılabilirsiniz…

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL