GRUP-EKİP OLUŞTURMA

online takım aktivitesi

GRUP-EKİP OLUŞTURMA

Çalışan grubunuz güçlü. Her ekip üyesi, sıkı sıkıya örülmüş bir iletişim, işbirliği ve yaratıcılık sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu güçlü topluluk, bağlantıyı güçlendirmeye ve iş akışını canlandırmaya hazır olduğunda, küçük bir grup için en iyi ekip oluşturma etkinlikleri nelerdir?

Belki kurumsal inzivanız ya da kendi ofisinizde zaman ayırıyorsunuz. Her iki durumda da, geçmişin utanç verici ekip kurma etkinliklerinin güveni düşer ve duygu çevreleri, ekibinizin değerli zamanına daha layık bir şey lehine geride bırakılmalıdır.

Kuruluşunuzun lideri olarak, vermeniz gereken büyük bir karar var. Kaynaklarınızı ve sabrınızı tüketmek yerine hangi faaliyetler şirketinizin geleceğine yatırım olacak?

GRUP-EKİP OLUŞTURMANIN ZORLUKLARI

Bir grupla çalışmanın belirgin avantajları vardır, ancak ekip oluşturma etkinliğinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı tuzaklar da vardır. Küçük bir grup ortamı harikadır çünkü herkesin katılma ve iletişim kurma fırsatı vardır. Ancak bu aynı zamanda bireylerin kendilerini rahatsız hissedebilecekleri bir şekilde dışlanma potansiyeli de yaratır.

Daha suskun çalışan için, spot ışığın tüm gücü başa çıkmak için biraz fazla olabilir, bu nedenle her çalışana sıcak bir ışıltı veren ancak kimseyi aşırı utanmış veya açıkta hissetmeyen bir ekip oluşturma etkinliği seçmek önemlidir.

BAŞARILI GRUP PROGRAMLARININ TEMEL UNSURLARI

Bir grup için en iyi ekip oluşturma faaliyetleri, aşağıda listelenen dört anahtar kavramın her birinin unsurlarını sunmalıdır.

  1. Dengeli İletişim: Faaliyetiniz, çalışanlarınıza seslerini yükseltme ve birbirlerini dinleme fırsatı vererek, çalışma topluluğunuzdaki bilgi ve fikir akışını güçlendirmeye yardımcı olmalıdı
  2. İşbirliği – Çalışanlarınız, faaliyet süresince bir proje, görev veya ortak hedef üzerinde birlikte çalışma fırsatına sahip olmalıdıİşbirliği, son derece etkili bir ekip olma hedefinizin anahtarıdır .
  3. Motivasyon – Çalışanlarınız ister hafif bir rekabet içinde olsun, isterse ortak bir hedefe (veya her ikisinin bir kombinasyonu) ulaşmak için birlikte çalışıyor olsun, ekip oluşturma faaliyetinizde bazı motive edici unsurlar olmalıdır, aksi takdirde çalışanlarınız ilgisini kaybeder.
  4. Yaratıcılık – Ekibinize yaratıcı olma ve kalıpların dışında düşünme şansıHerhangi bir işteki yenilik, yaratıcılıktan doğar, bu nedenle bu kasları günlük şirket ortamınızın baskısının dışında çalıştırmak önemlidir.

Escapist’in Ekipleriniz İçin Online Etkinlikleri

online etkinlik

1-Kaçış Oyunu

Grubunuz, odadan son kaçışlarının kilidini açmak için bir dizi ipucunu çözmek için işbirliği yapacak. Zamana karşı yarış saniye saniye azalırken, aranızdaki en sessiz kişiler bile fikirlerini haykırıyor olacak. Çalışanlarınız ipuçlarını en hızlı kimin çözebileceğini görmek için yarışırken, biraz sağlıklı bir rekabet ortaya çıkacaktır. Herkesin biraz yaratıcı olması gerekecek. Kutunun dışında düşünmek, bu uzak ipuçlarını çözmenin anahtarıdır.

2- ÖZEL TASARIM ONLİNE OYUNLAR

”BRIEF’E ÖZEL YARATICI VE ETKİLEYİCİ KURGU TASARIMI”

Çalışanlarınıza vermek istediğiniz mesaj veya ihtiyaç duyulan konu üzerinden sizlerden alınan briefler doğrultusunda hazırlanan özel kurgu oyunlarıyla çalışanlarınıza unutulmaz bir deneyim yaşatabilirsiniz.

3-Yemek Workshop

Ekipler, önceden kararlaştırılmış yemek veya tatlıyı Şef Metin Süerkan’ ın özel tarifi ve ilginç hikayelerle dolu gastronomi, sohbeti eşliğinde kendi mutfaklarında yaparlar. Ülkemizin yerel lezzetleri veya dünya mutfaklarından tariflerin püf noktalarının paylaşıldığı online atölyede ekipler eğlenceli bir mutfak deneyimi yaşarlar.

4- Seramik workshop

Çalışanlarınızı iş stresinden uzaklaştırarak sanatsal faaliyetler ile gönlünü çalabilir motivasyonlarını arttırabilirsiniz. Seramik ile eğlence dolu zaman geçirirken çalışanlarınız bütün iş yoğunluğunu unutturarak ihtiyaç duyduğu kendine zaman ayırma düşüncesini gerçekleştirdiğini hissetmesini sağlayın. Sanatsal faaliyetler ile çalışanlarınız gönlünü almanız çok kolay.

Çalışanlarınız için hangi takım programının en iyi olduğuna karar vermeden önce, etkinlik için hedeflerinizi düşünmek için zaman ayırın.  Zamanınızın, enerjinizin ve kaynaklarınızın en iyi yatırımı nedir?

Bir grup için en iyi ekip oluşturma etkinliğini seçmek, çalışanlarınızın yaratıcı olurken ve eğlenirken özgün seslerini ifade etmelerine izin vermekle ilgilidir. Günün sonunda, ekibinize gerçekten unutulmaz ve etkili bir deneyim sunun.

 

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL