Trainings and Workshops

In our workshops the trainers provide attendees hands-on experience with the subject matter. We organize workshops in a wide variety of concepts like Pottery Painting and Succulent, Macramé, Notebook Making, Upcycling, Rhythm and Dance, Yoga and Breathing etc.

SAKSI BOYAMA ATÖLYESİ

Uygulamalı olarak Saksı Boyama Teknikleri Atölyesi gerekli malzemelerin tanıtılması, bakım ve süsleme tekniklerinin aktarılmasıyla başlar. Her katılımcı zevkine göre boya malzemeleriyle saksısını tasarlar ve sukulent bitkilerinin dikimini gerçekleştirir. 

Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

MAKROME ATÖLYESİ

Uygulamalı Makrome Atölyesi eğitmenin yapılacak ürün alternatiflerinin tekniklerini açıklaması, makrome ipleri ve renk çeşitlerini sunmasıyla başlar.  Katılımcılar duvar süsü, anahtarlık, çanta vb. ürünleri kendi zevkleriyle tasarlarlar. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

DEFTER YAPMA ATÖLYESİ
Uygulamalı Defter Yapma Atölyesi’nde A’dan Z’ye bir defteri yapmak için gerekli tüm kağıt, karton, boya, şablon ve baskı malzemeleri tanıtılır. Katılımcılar eğitmen eşliğinde önce dikiş tekniklerini kullanarak  sayfaları ve kapağı defter haline getirir sonra istedikleri boya ve baskı malzemeleriyle istedikleri biçimde tasarlarlar. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

RİTİM ATÖLYESİ
Ritim eğitmeni kullanılacak vurmalı çalgıları tanıtır ve gruplara dağıtır. Farklı ritim ve ayak hareketlerini kullanarak latin ritimleri performansı sergilerler. Gruplar hem takım ruhu içinde hem de keyifle işitsel yeteneklerini de geliştirirler ve 5-6 kişilik eğitmen ekibin showlarıyla karnaval tadında bir etkinliğe katılmış olurlar.

UPCYCLING WORKSHOP
Uygulamalı İleri Dönüşüm atölyesinde eğitmen önce tema hakkında katılımcıları bilgilendirir ve atık denilen malzemeleri dönüştürerek onlara bambaşka bir boyut ve kullanım alanı yaratmak konusunda bilgilendirir.Kullanılacak malzemeleri tanıtır ve bu malzemelerle yapılabilecek çeşitli ürün örneklerini gösterir. Katılımcılar atölye süresince eğitmenlerin yönlendirmesiyle yaratıcılıklarını kullanarak farklı objeler ortaya çıkarırlar. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

TAKI WORKSHOP

Uygulamalı Takı Tasarım Atölyesinde eğitmen önce takı, tasarım ve ekipman bilgilerini paylaşır. Atölye katılımcılarına boncuk, ara malzeme, ip, misina vb. takı tasarım malzemeleri dağıtılır. Katılımcıların yüzük, kolye vb. takıları tasarlayabileceği atölye yaratıcılıklarını geliştirecek, tasarladıkları ürünlerle kendilerini ifade etmelerini sağlayacaktır. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

İPEK BİLEKLİK ATÖLYESİ

İpek Bileklik Atölyesi eğitmenin doğal boyalar, iplikler ve boya sağlayan bitkilerin sunumları ile başlar. Katılımcıların renk/ iplik seçimleri ve bilek ölçülerine göre boyutlandırma işlemleriyle devam eder. Nature of the Things (Nott) markası ekibi eşliğinde katılımcılar uygulamalı bilekliklerini magnetlerle kapatıp tamamlarlar. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir. 

CAM OCAĞI ATÖLYESİ

Cam Ocağı kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar alevle şekillendirme gösterisi, sıcak cam atölyesinde cam üfleme gösterisi, kalp ya da top üfleme etkinliği, füzyon atölyesinde tabak ya da pano yapımı etkinliği, boncuk yapımı gibi etkinliklere katılım sağlar.

YOGA VE NEFES TEKNİKLERİ ATÖLYESİ

Uygulamalı atölyede katılımcıların yoga pratiği ve nefes çalışmaları aracılığıyla içinde bulundukları “an”ın farkına varmaları sağlanacak ve kurumsal iş hayatında kısıtlı hareket eden omurga ve eklemleri çalıştırmanın önemi ve teknikleriyle beraber anlatılacaktır. Yoga ve Nefes atölyesi 1 saat boyunca katılımcıların yeni bir farkındalık ve zindelik sağlamasını hedefler. Her katılımcıya atölye başında mat ve havlu hediye edilir.

SERAMİK ATÖLYESİ
Uygulamalı Seramik Atölyesi, eğitmenin kullanılacak malzemeleri tanıtması ve çamurun farklı tekniklerle şekillendirmesine yönelik bilgileri vermesiyle başlar. Temel seramik teknikleriyle dekoratif bir kase, kupa, bardak, biblo, rölyef ya da takı tasarlanır. Yapılan objeler fırınlandıktan sonra 1 hafta içinde katılımcılara teslim edilir.

T-SHIRT BOYAMA ATÖLYESİ

Uygulamalı T-Shirt Boyama Atölyesi’nde katılımcılara istedikleri size’larda beyaz t-shirt’ler dağıtılır. Eğitmen, katılımcılara kendi t-shirt tasarımlarını yapacakları malzemeleri tanıtır, görsel alternatifleri sunar. Eğitmenin dağıtacağı kalıplar yardımıyla katılımcılar istediği boya renkleriyle tasarımlarını tamamlar, kurumaya bırakır. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

TERRARIUM YAPIM ATÖLYESİ

Uygulamalı Terrarium Yapım Atölyesi, gerekli malzemelerin tanıtılması, bakım ve süsleme tekniklerinin aktarılmasıyla başlar. Katılımcılar, eğitmenlerin yönlendirmesiyle cam fanus içine 2 farklı boyutta çakıl taşları, kömür, torf toprak vs. malzemelerini öğrendikleri teknik doğrultusunda yerleştirir. Sonrasında sukulent bitkilerin ekimini gerçekleştirip, süsleme malzemeleriyle kendi zevklerine göre tasarımlarını tamamlayarak terraium sistemlerini kurarlar. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.

KOKTEYL YAPIM ATÖLYESİ

Uygulamalı Kokteyl Yapım Atölyesi eğitimcinin katılımcılara kokteyl yapım ekipmanlarını tanıtmasıyla başlar. Alkollü ve alkolsüz kokteyller yapmak için malzeme seçeneklerinden bahsedilir. Her katılımcı Green House, Chilli Passion, Freshie, Whisky Sour & More, Orange Panda kokteylleri seçeneklerinden istediği kokteylleri hazırlar. Atölye her 10-20 kişilik grup için 1 eğitmen ve asistanı eşliğinde gerçekleştirilir.
Related Projects

Company Events, Productions, Training / Workshops

Get a Quote.

* Fields marked are required
Get Offer
close-link
Get a Quote