Edutainment ve Gamification Nedir ?

Edutainment ve Gamification Nedir ?

Plazalar, toplantı salonları, ofisimiz artık ikinci evimiz. Burada geçirdiğimiz zamanı hem verimli hem de eğlenceli geçirmek istiyoruz. Verimli çalışmanın en büyük ilacı şüphesiz ki motivasyon. Eğlenerek yaptığımız her işte daha çok motive oluyor, sadece o işle ilgili elimizden gelenin en iyisini yapmış olmuyor aynı zamanda yaptığımız işten keyif almış oluyoruz. Tam da bu kapsamda konuşulan Edutainment ve Gamification kavramlarını iş yaşamlarımızda daha sık duyar hale geldik. Edutainment, eğitim ve eğlence ( education & entertainment) kavramlarının birleştiği bir konsept. Çalışanların sıkıcı eğitimlere tabi tutulmadığı, bunun yerine eğlenceli bir öğrenme süreci yaratılması diyebiliriz. Peki bu ortamı ekiplerimiz için nasıl yaratabiliriz?

Eğitici ve Yaratıcı Konsept

Escapist Kaçış Oyunları Merkezi   kurulduğu günden bugüne kadar Trump AVM’deki Edutainment ve Gamification kavramlarına uygun 6 farklı oyununun yanında kurumsal şirketlere yaratıcı ve öğretici konsept’te tasarladığı oyunlar ile de hizmet vermeye devam ediyor. Etkinliğinize özel briefler doğrultusunda tasarlanan oyunlar, yalnızca sizlere ve çalışanlarınıza özgü bir aktivite olarak hem kurum içi iletişiminizi güçlendiriyor hem de marka değerinize önemli bir katkı sağlıyor. Çalışanlarınıza vermek istediğiniz mesajların entegre edildiği oyunlarla eğitimleri daha verimli hale getirebiliyorsunuz. Edutainment kavramını en güzel şekliyle tecrübe etmek istiyorsanız bizlere ulabilirsiniz 😊

Oyunlaştırma

Yani Gamification, günümüzde eğlenmenin en popüler yöntemi şüphesiz ki oyunlar. İnsanlar mobil bir oyunu milyonlarca kez indiriyor ve boş zamanlarının çoğunu bunlarla geçiriyor. Oyunların bu kadar çok rağbet görmesinin

kökeninde aslında çocukluğumuz yatıyor. Hepimiz büyüme sürecimize baktığımızda öğrendiğimiz çoğu şeyi oyunlaştırma yoluyla içselleştiriyoruz. Farklı olaylara göre farklı kahramanlar olmamız bizleri toplumsal rollerimize de daha iyi hazırlıyor. Çalışma yaşamına hazırlığımız daha bu yaşlarda başlıyor.

Kurumsal hayatımıza başladığımızda da bu oyunlaştırma yöntemiyle aldığımız eğitimler çalışma yaşamındaki sorunları çözmemize yardımcı oluyor. Saatlerce anlatılan bilgilerden, hikayelerden ziyade “deneyim” elde etmek öğrenmeyi kolaylaştırıyor. İşte bu sebeptendir ki siz profesyonellere yardım edebileceğimizi düşünüyoruz. Escapist Kaçış Oyunları Merkezi Trump Towers da bulunan 6 farklı senaryo ile kurgulanmış oyunlarının dışında markanıza özel tasarlanmış oyunlar hazırlıyor. İstediğiniz mekanda, vereceğiniz briefler doğrultusunda sizlerde çalışanlarınızın keyif aldığı bir eğitim organize edebilir, verimliliği arttırabilirsiniz.

Kurumsal hizmetlerimiz için bize daima mail ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL
Canlı İletişim Hattı