8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8mart şirket etkinlikleri

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri

Tüm kadınların, kadın oldukları için büyük bir gururla ve özenle kutladığı gündür. Biliriz ki onlar hayatımızın her yerinde bizler için savaşan, çabalayan aynı zamanda çok zarif, narin bir ruha sahip en büyük değerlerimizdir. Onları bu özel günlerinde mutlu etmek, hayatımızın en güzel köşelerinde olduklarını göstermek ve ne kadar değerli ve önemli olduklarını hissettirmemiz gerektiği Escapist olarak biliyoruz. Özellikle kadın ağırlıklı çalışan şirketlerin ve firmaların bu özel günde çalışanlarına özel hediyeler vermesi özel hissettirmesi gerektiğini vurguluyoruz. Çalışanlarınızın güzel zaman geçirebileceği sanat, tasarım yapabileceği etkinlikler hem onların motivasyonunu arttırır hem de unutamayacağı eğlenceli bir deneyim ve hediye olacaktır..

Peki kadınlar 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde çalıştığı şirketlerden neler beklerler?

Biz Escapist olarak 8 mart kadınlar gününde özel şirketlerin çalışanlarına neler yapabilir diye düşündük ve özel online workshop etkinliklerini sizlere sunduk. Bu pandemi dönemi bizlere fiziksel etkinlikler, aktiviteler yapmamıza kısıtlama getirdiği için online workshop etkinlikleri ile onları hem covid 19’dan koruyup sağlıklı bir ortam sunuyoruz hem de sanat ve tasarım etkinlikleri ile çalışanlarınızın motivasyonunu yükseltiyoruz. Çalışanlarınızda sizden şirket olarak onlar için planlar yapmanızı, iyi ki beraber çalışıyoruz düşüncesiyle, birlikte güzel zaman geçirebileceğiniz etkinlikler düzenlemenizi isterler. Çalışanlarınıza motivasyon etkinlikleri ile şirket bağlılığını arttırabilir. Kurumsal online workshop etkinlikleri 8 Mart kadınlar günü için çalışanlarınıza hediye edeceğiniz en güzel hediyelerden biridir. Online Workshop etkinliklerimiz ;

ONLINE KAĞIT SANATI ATÖLYESİ

Atölye boyunca katılımcılar ekip arkadaşlarıyla fikir alışverişinde de bulunarak hem yaratıcılıklarını kullanıp keyifli vakit geçiriyorlar hem de atölyenin sonunda uzun yıllar saklayabilecekleri değerli bir hatıra ürünü yaratmış oluyorlar.

ŞİRKETLER İÇİN ONLINE YEMEK ATÖLYESİ

Şef Metin Süerkan’nın eşliğinde önceden kararlaştırılmış yemek tatlıyı özel tarif ve güzel sohbet eşliğinde kendi mutfaklarında yaparlar. Ülkemizin yerel lezzetleri veya dünya mutfaklarından tariflerin püf noktalarının paylaşıldığı online atölyede ekipler eğlenceli bir mutfak deneyimi yaşarlar.

ONLINE DOĞAL BOYAMA ATÖLYESİ

Takı tasarımcısı Ezgi Dikdere’nin, bu online atölye de ilk önce doğal boya teknikleri ve malzeme bilgisi içeren bir anlatım yapar. Sonrasında katılımcılar farklı renk boyalarla ipek ürünler boyarlar. Atölye sonunda herkesin kendine tasarladığı ve boyadığı bir ipek fuları olur.

ONLINE KURUMSAL FOTOĞRAF ATÖLYESİ

Fotoğrafçı Semih Duman ile dijital fotoğrafçılık eğitimi alarak başlanıyor. Online atölye sırasında katılımcılar bir konu üzerinden yarışırlar. Çektikleri fotoğrafları dijital işlemden geçtikten sonra atölye yöneticisi ile bir özdeşleştirme yaparak katılımcıların oylarıyla en iyi fotoğraflar seçiliyor.

SAKSI BOYAMA ATÖLYESİ

Gerekli malzemeler tanıtıldıktan sonra bakım ve süsleme teknikleri hakkında bilgi verir ve her katılımcı kendi zevkine göre tasarladığı ve boyadığı saksıya sukulent bitkilerini yerleştirir. Atölye 10-20 kişilik gruplar ile gerçekleşir.

MAKROME ATÖLYESİ

Uygulamalı Makrome Atölyesi eğitmenin yapılacak ürün alternatiflerinin tekniklerini açıklaması, makrome ipleri ve renk çeşitlerini sunmasıyla başlar.  Katılımcılar duvar süsü, anahtarlık, çanta vb. ürünleri kendi zevkleriyle tasarlarlar.

DEFTER YAPMA ATÖLYESİ

Defter yapma atölyesinde defter oluşturma için gerekli tüm malzemeler tanıtılır. Katılımcılar eğitmen eşliğinde dikiş teknikleri ile sayfaları ve kapağı birleştirerek defter haline getirirler.

RİTİM ATÖLYESİ

Eğitmen vurmalı çalgıları tanıtarak katılımcılara dağıtır. Farklı ritim ve ayak hareketleri ile Latin ritim performansı sergiler. Katılımcılar hem takım ruhu ile keyifli işitsel yeteneklerini geliştirir hem de şovlarıyla karnaval havasında bir etkinlik geçirirler.

UPCYCLING WORKSHOP

Uygulamalı ileri dönüşüm atölyesinde eğitmende gerekli bilgiyi alarak. Katılımcılar etkinlik sürecinde eğitmenlerin yönlendirmesiyle yaratıcı objeler ortaya çıkarırlar.

TAKI WORKSHOP

Katılımcılara gerekli takı tasarım malzemeleri dağıtılır ve yaratacakları kolye bileklik yüzük gibi takı tasarlamaya çalışırlar. Tasarladıkları ürünler kendilerini ifade etmelerini sağlayacaktır.

İPEK BİLEKLİK ATÖLYESİ

İpek Bileklik Atölyesi eğitmenin doğal boyalar, iplikler ve boya sağlayan bitkilerin sunumları ile başlar.                (Nott) markası ekibi eşliğinde katılımcılar, tasarladıkları bilekleri magnetlerle kapatıp tamamlarlar.

CAM OCAĞI ATÖLYESİ

Cam Ocağı kampüsünde gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar alevle şekillendirme gösterisi, sıcak cam atölyesinde cam üfleme gösterisi, kalp ya da top üfleme etkinliği, füzyon atölyesinde tabak ya da pano yapımı etkinliği, boncuk yapımı gibi etkinliklere katılım sağlar.

YOGA VE NEFES TEKNİKLERİ ATÖLYESİ

Katılımcıların yoga pratiği ile nefes çalışmaları yapılarak anın tadını çıkarırlar. İş hayatında kısıtlı hareket eden bölgeleri çalıştırmanın önemini ve teknikleri anlatılır. Yoga ve nefes atölyesi ile katılımcıların zindelik ve yeni bir farkındalık hedeflenir.

SERAMİK ATÖLYESİ

Eğitmen kullanacak malzemeleri ve çamurun şekillendirme tekniklerini anlatılır. Temel teknik ile kâse, kupa, bardak gibi ürünler tasarlanır. Yapılan ürünler fırına atılır ve 1 hafta sonra katılımcılara verilir.

T-SHIRT BOYAMA ATÖLYESİ

Katılımcılara beyaz t-şhirt’ler dağıtılır. Eğitmen malzeme tanıtır ve görsel alternatifleri sunar. Dağıtılan boyalar sonrasında katılımcılar istedikleri boya renkleriyle tasarımlarını tamamlar ve kurumaya bırakırlar.

TERRARIUM YAPIM ATÖLYESİ

. Katılımcılar, eğitmenlerin yönlendirmesiyle cam fanus içine 2 farklı boyutta çakıl taşları, kömür, torf toprak vs. malzemelerini öğrendikleri teknik doğrultusunda yerleştirir. Sonrasında sukulent bitkilerin ekimini gerçekleştirip, süsleme malzemeleriyle kendi zevklerine göre tasarımlarını tamamlayarak terrarium sistemlerini kurarlar.

KOKTEYL YAPIM ATÖLYESİ

Alkollü ve alkolsüz kokteyller yapmak için malzeme seçeneklerinden bahsedilir. Her katılımcı Green House, Chilli Passion, Freshie, Whisky Sour & More, Orange Panda kokteylleri seçeneklerinden istediği kokteylleri hazırlar.

Kurumsal online workshop etkinliklerimize çalışanlarınız ile sizleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününde davet ediyoruz…

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL
Canlı İletişim Hattı