2020 Yılında Etkinlik Sektöründe Neler Değişti?

online etkinlik

2020 Yılında Etkinlik Sektöründe Neler Değişti?

2020 yılında yaşadığımız pandemi süreci her sektörde olduğu gibi, etkinlik sektöründe de büyük değişimlere neden oldu. Uzun yıllardır süregelen bir çok işleyiş, etkinlik türü hatta eğlence anlayışı farklılaştı.

“Fiziksel etkinilikler yerini online etkinliklere bıraktı..”

2020 yılı ve pandemi döneminin etkinlik sektörüne getirdiği en büyük değişim, fiziksel etkinliklerin yerini online etkinliklere bırakmasıdır.

Pandemi ile birlikte evlerimiz aynı zamanda ofislerimiz de oldu. Devam eden süreçte etkinlik alanları da evlerimizde bilgisayarlarımız oldu. Evde uzun zaman geçirmeye başlamamız ile birlikte sektörün de bu döneme uyum sağlaması gerekiyordu. Ve kısa sürede çözümü de beraberin de geldi. Etkinliklerin tümü online etkinliklere evrildi.

Yaşadığımız bu süreç olumsuz olarak değerlendirilse de tüm sektörlere olduğu gibi bu sektöre de dijital dönüşümü getirmiş oldu. Yaşadığımız dönüşüm müşterilerimize daha iyi çözümler sunmaya, zaman ve mekan algısından bağımsız etkinlik anlayışını da benimsetmiş oldu. Daha gelişmiş teknoloji kullanımı, eğlence anlayışının kurumsallaşabilmesi ve fayda odaklı bu dijital dönüşüm süreci hem bizlere hem de müşterilerimize büyük katkı sağladı.

Bu dönemde Escapist olarak çok hızlı ve proaktif bir hamle ile yeni online deneyimler yarattık ve müşterilerimize sunduk.

Yeni dönemde getirdiğimiz online deneyimler ile kalabalık ekipleriniz aynı oyun seansında 100 kişiye kadar gruplar, 6 – 10 kişilik takımlar halinde 90 dakikalık bir mücadeleye atılıyor. Yani yüz yüze olduğumuz korku evi oyunlarını online alana taşıdık ve aynı eğlenceyi online ortamda evinize getirdik.

Escapist online etkinlikler ile ekipler kendilerine yollanan bir kod ile gizemli bir web sitesine giriş yapılıyor. Oyun içerisinde adım adım izleyecekleri mental problemler ve farklı görevler ile karşılaşırlar. Ekipler, video konferans uygulamaları üzerinden oyun içerisinde fikir alışverişinde bulunabiliyorlar. Oyun sürecinde katılımcılara da birer Game Master eşlik ediyor.

Escapist olarak  bu dönemde geliştirdiğimiz yeni etkinlik anlayışı ile yeni döneme ve dijital çağa uyum sağlarken, müşterilerimiz için online çözümler ürettik. Siz de online etkinliklerimize göz atmak için web sitemizi ziyaret edebilir, iletişim formu üzerinden bizlerle iletişime geçebilirisiniz.

Yorum Yok

Teklif Al.

* işareti olan alanlar zorunludur
TEKLİF AL
close-link
TEKLİF AL
Canlı İletişim Hattı